Uczniowie Elektryka w hołdzie Sybirakom
17 września 2016r. na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu odbyła się uroczystość upamiętniająca 77-rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę oraz wspomnienie tych Rodaków, którzy zostali zesłani na Syberię.
Kadeci z Elektryka na pikniku ,,Przyjedź mamo na przysięgę”
Środowiskowy Dom Samopomocy – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Mielcu, w dniu 22.06.2016 r. w ogrodach swojej siedziby przy ulicy Wojsławskiej, zorganizował Piknik Rodzinny ,,Przyjedź mamo na przysięgę”.
Nauczyciel z Elektryka na szkoleniu w Jednostce Wojskowej Komandosów
W dniu 21.05.2016r w Jednostce Wojskowej Komandosów ,,Cisi i skuteczni” w Lublińcu odbyło się drugie szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów, w ramach kontynuacji programu szkolenia w procesie przygotowania potencjalnych kandydatów do służby w Jednostce. Ma to związek z powstaniem w JWK w Lublińcu, Ośrodka Szkolenia dla 30 najlepszych kandydatów na komandosów. Wśród 11 uczestników z całej Polski (po raz drugi) był Roman Gruszecki, nauczyciel i wychowawca klasy technikum elektronicznego o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. J. Groszkowskiego w Mielcu. Osobami prowadzącymi byli instruktorzy JWK w Lublińcu oraz pracownicy AWF w Katowicach. Tematyka szkolenia obejmowała przebieg kwalifikacji do Ośrodka Szkolenia, zapoznanie z przebiegiem egzaminu sprawności fizycznej oraz metody kształtowania sprawności fizycznej ucznia w szkole średniej jako proces przygotowania kandydata do służby w JWK.
Roman Gruszecki
Obchody 3 maja z udziałem kadetów z Elektryka
3 maja 2016 roku obchodzona była 225 rocznica uchwalenia polskiej Konstytucji. Pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Obchody w Mielcu rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej na Starówce, odprawionej w intencji Ojczyzny, skąd świętujący uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Wolności. W uroczystościach uczestniczyło ponad tysiąc osób, w tym delegacje szkół, klubów sportowych, samorządów i instytucji. Wśród nich byli również kadeci klasy 3A technikum elektronicznego z Elektryka, z wychowawcą klasy Romanem Gruszeckim oraz Strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2093 im. Józefa Piłsudskiego w Mielcu z mjr Leszkiem Bąkiem. Delegacja klasy wojskowej z Dyrektorem Zespołu Szkół Zbigniewem Witkiem, pod pomnikiem złożyła wiązankę biało -czerwonych kwiatów. Uroczystości zakończyła parada sztandarów.
Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki