Aktualności
220-ta rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
28 kwietnia z okazji Święta Konstytucji 3 maja młodzież naszej szkoły wysłuchała montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez klasę II c pod kierunkiem pana Leszka Łanuchy i pana Pawła Rzeźnika
Mieleckie uroczystości rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji miały miejsce 3 maja i rozpoczęły sie mszą za ojczyznę w bazylice św. Mateusza. Wzięli w niej udział delegacje pocztów sztandarowych, samorządowcy, politycy, przedstawiciele instytucji, służb, szkół i organizacji z terenu miasta. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie: Katarzyna Basztura z klasy IIIf, Justyna Janeczek z klasy III f oraz Dominik Groblicki z klasy II c. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował pan Paweł Jajko. Po mszy uczestnicy obchodów przeszli ulicą Mickiewicza pod Pomnik Wolności. Tam uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych przypomnieli drogę do uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości zakończyła parada sztandarów i składanie kwiatów przed Pomnikiem Wolności
Nadchodzą SŁONECZNE DNI!
Zapraszamy do udziału w „Słonecznych dniach” organizowanych w naszej szkole 9 maja2011r. Spotkanie odbędzie się na auli szkolnej o godzinie 10.00.
W związku z wprowadzonym przez rząd Krajowym Planem Działania na rzecz energii ze źródeł odnawialnych, istnieje ciągła potrzeba promocji energetyki słonecznej, świadczą też o tym badania opinii publicznej – tylko 3 % Polaków stosuje w swoich gospodarstwach technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ze względu na swoją rozproszoną naturę i lokalny charakter (korzystanie z energii Słońca odbywa się najbliżej odbiorcy końcowego) promocja energii słonecznej wymaga rozproszonych działań informacyjnych, edukacyjnych i marketingowych i nie powinna być realizowana tylko ze szczebla centralnego. Służą temu Europejskie Słoneczne Dni (ESD) www.slonecznedni.pl , objęte honorowym patronatem Ministra Gospodarki, Ministra Środowiska.
IV Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki
II etap konkursu odbył się w ZSZ Nr 1 w Dębicy 28 kwietnia 2011r. Finaliści w dwuosobowych zespołach prezentowali wszystkie trzy doświadczenia przedstawione przez siebie w pracy pisemnej z I etapu. Zespół miał 15 minut na swoją prezentację, która została oceniona przez Komisję Konkursową według następujących kryteriów: umiejętność prezentacji, atrakcyjność i oryginalność doświadczenia, wykonanie pokazu (eksperymentu), poprawność merytoryczna.
Finaliści z naszej szkoły: Mateusz Bąk i Piotr Kukla z klasy II e zaprezentowali doświadczenia: pływak, jak zagotować wodę w papierze i perpetuum mobile, co wśród zaciętej rywalizacji kilkunastu drużyn zagwarantowało im szóste miejsce. Gratulujemy! Uczniów przygotowała p. Natalia Kolin.
Szczęśliwej drogi już czas...
29 kwietnia po raz ostatni zadzwonił dzwonek dla uczniów tegorocznych klas maturalnych. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pani Anny Bajor i pana Pawła Jajko. Pożegnanie maturzystów poprowadziły uczennice klasy III f: Izabela Jemioło i Anna Sukiennik. Szczególny aplauz absolwentów wzbudziło humorystyczne przedstawienie matury przez uczniów: Dawida Wolaka, Pawła Kiliana, Łukasza Babulę oraz uczennice: Paulinę Sokalską, Natalię Siwą i Paulinę Kruk. Piosenką pożegnała maturzystów Magdalena Sobowska z klasy III d. Podziękowania należą się Dominikowi Suchemu z klasy II c, który czuwał nad sprzętem technicznym w czasie uroczystości oraz uczennicom: Anecie Zielińskiej i Agnieszce Zielińskiej z klasy II f, które udekorowały aulę, pod kierunkiem pani Marty Borek. Podczas akademii niejednemu maturzyście łza zakręciła się w oku, za tym, co było i nie wróci więcej…
„Lasy dla ludzi”
Rok 2011 Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Rokiem Lasów. Jego główne hasło „Lasy dla ludzi” uświadamia nam, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas. Las łagodzi klimat, daje ludziom na całym świecie drewno, leki i środki do życia. Istnienie lasów warunkuje codzienną egzystencję co najmniej 1,6 mld mieszkańców naszej planety. Lasy są także domem dla ponad 60 milionów osób, głównie członków społeczności tubylczych i lokalnych. Trzecia część powierzchni zasobów leśnych odgrywa ważną rolę w światowej gospodarce, dostarczając drewna różnym gałęziom przemysłu. Lasy mają także swój udział w hamowaniu efektu cieplarnianego i wiązaniu węgla organicznego.
Konkurs geograficzny
W dniu 10 maja 2011 roku w sali 49, na długiej przerwie odbędzie się konkurs geograficzny. Tematem konkursu jest linia brzegowa Europy. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Szczególnie zapraszamy uczniów klas pierwszych. W obecnym roku mamy już III edycję konkursu. Wszyscy, którzy zdobędą więcej niż 50% punktów otrzymają cząstkową ocenę bardzo dobrą z geografii. Dla tych, którzy zdobędą więcej niż 30% przewidujemy ocenę dobrą. Zgłoszenia prosimy kierować do nauczycielek geografii.