Aktualności
TYDZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI
W Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu odbył się tydzień zdrowej żywności, który nadzorowały nauczycielki Technikum w zawodzie- technik żywienia i usług gastronomicznych, Agnieszka Kusak i Magdalena Winiarz. Były to dni, w których młodzież tej szkoły mogła kosztować i degustować w zdrowych, warzywnych i owocowych pysznościach.
Pierwszy dzień został poświęcony przygotowaniom i szałowi zakupów dzięki sponsorom. W sklepie „A&K HURT MARKET Kazimierz Lodarski i Artur Dubiel Sp. j.” można znaleźć wszystkie potrzebne produkty do takiego zdrowego szaleństwa.
5 marca 2013r. - Drugi dzień to była degustacja zdrowej żywności w postaci wyrzeźbionych warzyw, skomponowanych w smakowite koreczki. Najsmaczniejsze były „pingwinki”, choć niebywale zasmakowała również surowa marchew z serwowanymi dipami. Zdrowym płynem do popicia była orzeźwiająca i gasząca pragnienie woda z ogórkiem i z papryką. Młodzież została poczęstowana jeszcze wiedzą na temat postępowania z żywnością, czyli jakie kroki należy wykonać, aby żywność nie stwarzała niebezpieczeństwa zatrucia pokarmowego oraz wiedzą na temat aktywności fizycznej, która jest już na stałe wpisana w piramidę zdrowego odżywiania.
Dni Otwarte Elektryka
Młodzież z gimnazjum nr 3 i 4 w Mielcu oraz uczniowie ze szkół z Czermina, Padwi Narodowej, Przecławia i Radomyśla Wielkiego uczestniczyli w „Dniach Otwartych Elektryka”. Impreza odbyła się 2 marca w godzinach od 9:00 do 12:00 i została pomyślana jako blok tematyczny obejmujący zajęcia warsztatowe z przedmiotów gastronomiczno-hotelarskich i fryzjersko-kosmetycznych.
Tajemnica Westerplatte
W dniu 11 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli w kinie Galaktyka film pt. „Tajemnica Westerplatte”. Jest to epicka opowieść o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armią. Akcja obejmuje siedem dni września 1939 r. Atutem projektu jest szereg scen batalistycznych, wartka i wciągająca fabuła oraz efekty specjalne. Niebagatelne znaczenie ma też właściwy dobór obsady-zarówno aktorskiej, jak i ekipy realizatorów. Klasy, które wzięły udział w seansie to: I b, I c, I d, II a, II c, II e, II f, III f, III e, IV d. Opiekunami uczniów byli: p.Wiesław Strycharz, p.Małgorzata Barnaś, p.Halina Bednarz i p. Beata Gruszecka.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to dzień pamięci o wszystkich bohaterach polskiego podziemia antykomunistycznego, stawiających opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR. Powojenne podziemie było zdecentralizowane, istniały jednak organizacje o dużym zasięgu oddziaływania takie jak: Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość oraz Narodowe Zjednoczenie Wojskowe. Komuniści likwidowali wszelkie przejawy oporu. Żołnierzy i działaczy podziemia określano jako bandytów. Ostatni „żołnierz wyklęty” – Józef Franczak ps. „Lalek” zginał osiemnaście lat po wojnie – 21 października 1963 roku. Na Rzeszowszczyźnie ostatnia dziesięcioosobowa grupa NZW walczyła do 1950 roku, a jej ostatni żołnierz ukrywał się z bronią w ręku do 1960 roku.
Finał konkursu polonistycznego
Dnia 6 lutego 2013r. w naszej szkole odbył się II etap szkolnego konkursu polonistycznego. Wzięło w nim udział 16 osób. Zwycięzcami konkursu zostali: Świerk Kamil-uczeń klasy I C, który zajął pierwsze miejsce, Mieszkowska Angelika-uczennica klasy I D - zajęła drugie miejsce, Rolek Dariusz- uczeń klasy I C zajął trzecie miejsce. Przyznano również wyróżnienie dla Nabożnego Rafała ucznia klasy I C. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe m.in. monografię naszej szkoły - książkę wydaną z okazji stulecia gmachu szkoły i 45-lecia Technikum Elektrycznego. Organizatorami konkursu byli: pani Lucyna Maryniak, pani Marta Stachura, pani Anna Bajor i pan Wiesław Strycharz.
Kolejne spotkanie z "Ekologią dla każdego”
Po raz kolejny spotkaliśmy się w "Elektryku" na happeningu "Ekologia dla każdego". Program oparty był na osiągnięciach Zespołu Szkół w konkursach i działalności ekologicznej. Urozmaiceniem, które zawsze podoba się publiczności był pokaz "ekomody" przygotowany przez uczennice klas 2f, 2g i 3h. Ideą pokazu jest stworzenie kreacji w oparciu o materiał już raz wykorzystany. Suknie tak powstałe są najczęściej jednorazowego użytku, ale zawsze pięknie prezentowane przez modelki. Każda z autorek stara się nadać swojej kreacji indywidualnego charakteru. Wiąże się to też z opisem i nazwą kreacji. Całości dopełniają fryzury i makijaż, które pod czujnym okiem Pani Iwony Żoli wykonują uczennice klas fryzjerskich. Nawiązując do sukien warto jest zaprezentować ich opis, prezentujące je modelki oraz "kreatorów mody".