- Szczegóły
- Odsłon: 40
Klasy wojskowe z „Elektryka” rozpoczęły szkolenie poligonowe
W dniu 20.03.2026 roku kadeci Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu rozpoczęli szkolenie praktyczne w drugim półroczu roku szkolnego 2025/26, w ramach projektu MON – Oddziały Przygotowania Wojskowego. 36 kadetów z klasy IV A i IV B oraz III A brało udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorów z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, a konkretnie z 33 batalionu lekkiej piechoty w Dębicy.
Tematy szkolenia obejmowały:
1. Medycynę pola walki
2. Ewakuację rannego z pola walki
3. Taktykę
4. Rzut granatem do celu
5. Rozkładanie i składanie karabinka AK
Szkolenie odbyło się na obiektach Aeroklubu w Tuszowie Narodowym. Opiekę ze strony szkoły sprawowali nauczyciele: Damian Potyrało oraz Marek Sypek.


